licėjaus alumni stipendija

Neringa Čypaitė

Laida XXV
Stipendijos sezonas 2020
Stipendijos dydis 8 000 EUR
Paskirtis Magistro studijų Londono universiteto koledže (MRes in Biosciences) išlaidoms padengti
LinkedIn

Man magistrantūros studijos prestižiniame ir viename geriausių pasaulio universitetų farmakologijos srityje - Londono universiteto koledže (UCL), buvo labiau teorinė galimybė nei svajonė, kuri galėtų išsipildyti. Jaučiau, kad turiu realių šansų įstoti, tačiau aiškiai žinojau, kad finansiniu aspektu ši svajonė man yra nepasiekiama. Taigi, šios svajonės finansinis iššūkis man buvo gerokai sudėtingesnis nei atrankos praėjimas universitete. Vien magistro studijų kaina buvo ženkliai didesnė nei paskola mokslams, kurią galėjau gauti Anglijoje, todėl privalėjau rasti būdą, kaip padengti likusią studijų kainos dalį. Tokiu būdu Licėjaus Alumni Stipendija tapo mano gelbėjimosi ratu. Ji ne tik man suteikė galimybę siekti svajonių karjeros, bet kartu ir atvėrė duris į Londoną bei jo didžiulę akademinę bendruomenę.

Magistro mokslus baigiau gana sudėtingu laikotarpiu. Covid-19 pandemija vis dar buvo pačiame įkarštyje, poreikis mano srities mokslininkams buvo gerokai sumažėjęs, nes darbas laboratorijose dėl pandeminių sugriežtinimų buvo stipriai limituojamas, o mano specialybėje darbo vieta laboratorijoje buvo labai svarbi. Po gerų keliasdešimties nesėkmingų CV išsiuntimų supratau, jog teks laikinai keisti savo kryptį, tad nusprendžiau įsidarbinti COVID-19 testavimo klinikoje. Darbas buvo visai kitoks nei tai, kam treniravausi paskutinius ketverius metus. Nežiūrint į tai, jis man leido prisidėti prie kovos su COVID-19 pandemija, stipriai patobulino bendravimo įgūdžius ir dar labiau įkvėpė ieškoti darbo savo srityje.

Tolimesnės darbo paieškos buvo daug sėkmingesnės ir po kelių mėnesių jau keliavau į pirmą savo darbo dieną Imperial universiteto koledže (ICL). Nors ėjau dirbti mokslinį tiriamąjį darbą, jo sritis buvo gerokai kitokia. Mano magistrinis darbas buvo orientuotas į naujai susintezuotų molekulių̨, skirtų gydyti Parkinsono ligai, testavimą̨. Tuo tarpu naujasis darbas buvo sutelktas į širdies ir kraujagyslių ligų tyrinėjimą, bei naujų vaistų testavimą. Nors ir dirbau farmakologijos srityje, tačiau pati tyrimų sistema buvo labai nauja ir dar nepažinta. Pirmi keli mėnesiai reikalavo daug pastangų, kad suprasčiau naują sritį taip, kaip jaučiausi suprantanti neurofarmakologiją, ir jausčiausi komfortabiliai. Vis dėlto, dabar čia dirbdama jau 9 mėnesius, galiu pasakyti, jog dirbu savo svajonių darbą! Žinoma, čia išmokau labai daug naujų tyrimųjų technikų ir stipriai patobulėjau kaip mokslininkė. Bet kartu manau, jog mano didžiausias pasiekimas dirbant ICL buvo tolimesnių savo profesinių tikslų išsigryninimas. Savo didelės meilės neurologinių sutrikimų gydymo metodų tyrinėjimui nepamiršau, bet supratau, jog iš tiesų mane labiausiai žavi pati farmakologija, kad ir kokia sritis tai būtų – širdies, kraujagyslių ar neurologinės ligų. Mane ypatingai domina ligų mechanizmų tyrinėjimas ir bandymas surasti naujus būdus siekiant užkirsti kelią tos ligos atsiradimui bei progresavimui.

Taigi, Licėjaus Alumni Stipendijai esu dėkinga už begalę dalykų. Dėkoju, kad man padėjote studijas baigti norimame universitete ir atlikti iš tiesų labai įdomų projektą, kuris stipriai prisidėjo ne tik prie mano augimo, bet ir prie mano laboratorijos tolimesnės tyrimų krypties. Ačiū, jog leidote man atsidurti Londone, kur mokslinė bendruomenė yra be galo stipri, o tyrimų kokybė bei įvairovė leidžia save išbandyti įvairiose srityse ir surasti savo asmeninį profesinį kelią. O svarbiausia, ačiū, kad tikėjote manimi ir taip stipriai prisidėjote prie mano pačios patikėjimu savimi. Tiek savo studijų metu, tiek savo dabartiniame labai mylimame darbe suprantu, jog esu savo kelyje ir noriu tobulėti toliau bei tapti dar labiau savo darbą išmanančia, stipresne ir savarankiškesne mokslininke. Išsipildžiusios svajonės užleidžia savo vietą kitoms, tad jau šiandien mintimis einu link kitos svajonių stotelės pavadinimu "Doktorantūra"...