licėjaus alumni stipendija

LAS 2019

2019 m. LA Stipendijos laimėtojai

Adomas Klimantas (XXII laida)
3 500 EUR LA Stipendija + 3 500 EUR Rotary stipendija

Magistro studijų Oksfordo universitete (MSc in Economic and Social History) išlaidoms padengti

Jorūnė Linkevičiūtė (XXIII laida)
3 000 EUR LA Stipendija

Magistro studijų Oksfordo universitete (MSc in Sociology) išlaidoms padengti

Vytautas Butkus (XVI laida)
1 000 EUR LA Stipendija

Edukacinės platformos formaliam švietimui paremtos Minecraft kompiuteriniu žaidimu kūrimui

Laimėtojų padėkos

Adomas Klimantas (XXII laida)

Kai išgirdau savo vardą stipendijų teikimo vakarą, kelias dienas mano veido nepaliko šypsena. Mano vykdoma veikla, Lietuvos ekonomikos istorijos tyrimai, kuriuos tęsiu Oksfordo universitete, yra svarbūs mūsų valstybei, todėl labai džiaugiuosi, kad Licėjaus Alumni bendruomenė tai palaiko ir labai vertina. Tai yra vienas iš didžiausių su šia stipendija susijusių laimėjimų. Tikiuosi, pirmas iš daugelio.

Dar labiau mane nustebino stipendijos dydis. Kadangi studijos kainuos nemažai, net mažiausias indėlis būtų padėjęs. Tačiau akivaizdu, kad šiandien Licėjaus Alumni jau yra ne vien skatinanti organizacija, bet jėga, kuri gali suteikti svarią finansinę paramą kilniam tikslui pasiekti. Tai dar viena priežastis mano šypsenai švytėti.

Žinoma, labiausiai mane džiugina tai, kad paramos dėka (ji padengs 25 procentus reikalingos sumos) studijų metu man reikės gerokai mažiau remtis tėvų pagalba, apmokamu darbu ir ženkliai pakils mano produktyvumas vykdant tyrimus. Didžioji pirminių tarpukario Lietuvos ekonomikos istorijos šaltinių dalis guli Lietuvos archyvuose, kuriuos pasiekti mokantis Anglijoje kainuoja tiek laiko, tiek išteklių. Dabar žinau, kad net studijų Oksforde metu sugebėsiu bent keletą kartų grįžti į Tėvynę ir kokybiškai pasiruošti baigiamajam tyrimui.

Esu labai laimingas, kad Licėjaus Alumni bendruomenė man paskyrė stipendiją. Visų pirma todėl, kad tai itin reikšminga mano ateičiai, bet taip pat ir todėl, kad tokio lygio įvertinimas iš mylimos organizacijos yra dar labiau džiuginantis. Milžiniškas AČIŪ! Man garbė būti tokios prasmingos bendruomenės dalimi.

Jorūnė Linkevičiūtė (XXIII laida)

Miela Licėjaus Alumni bendruomene,

rašau, norėdama širdingai padėkoti už suteiktą dosnią paramą, kuri ne tik stipriai palengvins finansinę naštą, bet ir leis užtikrintai, su pasitikėjimu eiti akademiniu keliu ir toliau. Ketverius metus licėjuje laikau vienu formatyviausių savo gyvenimo etapų, kurių metu išmokau ne tik taisyklingo kirčiavimo taisyklių, neleidžiančių pro ausis praleisti iš bičiulių išgirsto netaisyklingo žodžio „klausimų“ tarimo, bet ir išsiugdžiau pamatinių vertybių bei įgūdžių, tokių kaip atvirumas, žingeidumas bei bendruomeniškumas, tapusių vienais pagrindinių mano savasties elementų. Tarp licėjaus sienų turėjau neįkainojamą galimybę augti kaip asmenybė, o dabar, dėka Licėjaus Alumni bendruomenės, galiu ir toliau stiebtis bei siekti akademinių tikslų už licėjaus ribų. Priimu šią stipendiją kaip nuostabią galimybę ir privilegiją – į šiuos pinigus sutelpa ir Licėjaus Alumni bendruomenės tikėjimas bei palaikymas, ir asmeninė paskata iš sociologijos magistro studijų Oksforde, kurių finansavimui ir bus panaudota ši stipendija, pasiimti absoliutų maksimumą, ir, galiausiai, atsakomybė puoselėti licėjaus vardą bei įrodyti, jog esu verta šios dovanos. Taigi, darkart tariu širdingą ačiū už tikėjimą ir tikiuosi (bei žinau!), jog galėsiu atsidėkoti ne tik žodžiais, bet ir darbais.

Linkėjimai
Jorūnė

Vytautas Butkus (XVI laida)

Noriu padėkot LA bendruomenei, stipendijos komandai ir visiems, kurie prisidėjo prie stipendijos finansiškai. Ši parama labai svarbi ne tik finansiškai, bet moraline ir psichologine prasme. Vienos akademiškai stipriausių bendruomenių Lietuvoje įvertinimas legitimuoja mūsų kuriamą edukacinį produktą mokykloms ir užtikrina jo reikalingumą. Pinigai bus panaudoti sumokėti programuotojams, kurie kurs edukacinę platformą ir mokymosi turinį Minecraft žaidime. Tikiuosi, kad mūsų sukurto produkto naudą patirs alumnų vaikai ar giminės, kurie nuo kitų metų arba ateityje mokysis 1-8 klasėse. Moksleiviai patirs kūrybiškesnį ir pilnavertiškesnį mokymosi procesą, o prie technologijų praleidžiamas laikas bus tikslingesnis.