licėjaus alumni stipendija

Aistė Liuka Jonynaitė

Laida XXV
Stipendijos sezonas 2022
Stipendijos dydis 20 000 EUR
Paskirtis Magistro studijų The Courtauld institute (Master of Arts in History of Art) išlaidoms padengti
LinkedIn

Nuoširdžiai dėkoju Licėjaus Alumni bendruomenei ir LA Stipendijos partneriams už tikėjimą mano akademiniais tikslais ir karjera vizualaus meno ir kultūros srityje Lietuvoje. Licėjaus Alumni skirta stipendija man padės iš dalies finansuoti meno istorijos magistro studijų Courtauld Institute kainą ir pilnai padengs gyvenimo išlaidas šiame mieste. Tikiu, kad šios stipendijos suteikimas yra ne tik asmeninis įvertinimas, bet ir pripažinimas, bendrai, akademinių kultūros ir meno mokslų lygiavertiškumo tarp gamtos ar socialinių mokslų.

Meno istorijos studijų magistrą rinkausi, nes noriu skirti laiko ir dar giliau įsigilinti į ideologinius ir institucinius Rytų Europos konceptualizmo bruožus. Tam tinkamą aplinką matau būtent viename seniausių meno istorijos institutų Didžiojoje Britanijoje, The Courtauld Institute Londone. Nors šio departamento mokymo tradicijos susiformavo XIX-ame amžiuje ir buvo formuojami tokių įtakingų tyrėjų kaip Ernst'as Gombrich'as, dabartinės mokymo programos yra vienos iš progresyviausių pasaulyje, atliepiančios į feministines ir queer teorijų įtakas. Šiame institute didelis profesorių ir akademikų dėmesys skiriamas Rytų Europos meno tyrimams. skirtą modernaus ir šiuolaikinio Rytų meno kanono aptarimui.

Siauro meno judėjimo tyrimo metu sieksiu suprasti, kaip pasauliniai ekspertai permąsto Rytų ir Vakarų šiuolaikinio meno įtakas ir tikiuosi, kad galėsiu jų svarstomus klausimus įvesti į Lietuvos kultūros tyrimo ir suvokimo procesus.

Ši stipendija yra beprecedentė galimybė, suteikianti vietos ir erdvės, tobulėti akademinėje karjeroje, kuri padės siekti tikslų Lietuvos meno institucijose.