licėjaus alumni stipendija

Aurimas Aleksandras Nausėdas

Laida XVII
Stipendijos sezonas 2018
Stipendijos dydis 3 000 EUR
Paskirtis Finansuoti dalyvavimą mokslinėse konferencijose bioinformatikos srityje
LinkedIn

Nuo 2016 pradėjau doktorantūrą Vilniaus universiteto bioinformatikos skyriuje. Pirmi keletą metų buvo sunkūs finansiškai, nes turėjau suderinti pragyvenimą su mokslu. Dėl šios priežasties 2018 metais aplikavau į Licėjaus Alumni Stipendiją, kurios gavimui esu labai dėkingas. Ji man atvėrė duris pristatyti savo doktorantūros projektą tarptautinėms bendruomenėms ir padėjo užmegzti labai svarbius akademinius kontaktus, kurių dėka artėju prie podoktorantūrinės stažuotės baigus studijas.

Stipendijos gavimas yra tavo lyg tolinių pasiekimų įvertinimas ir paskata daryti tai ką darai, nes žmonės jau patikėjo tavimi. Tai ne tik įtvirtina pastikėjimą savimi, bet ir leidžia priimti rizikingesnius sprendimus. Dėl to praėjus kuriam laikui po šio apdovanojimo, aš daviau paraiškas į labai konkurencingas konferencijas. Nenuostabu, kad LA Stipendija sužaidė itin svarbų vaidmenį joms gauti. Jos dėka užmezgiau šiltus bendradarbiavimo kontaktus su konferencijas organizuojančiais mokslininkais, kuriose ir sudalyvavau.

Kadangi stipendijos padarinių vaisius jaučiu iki šiol – tai išskirsiu keletą jų. Visų pirma, didžiąją dalį stipendijos paskyriau dalyvavimui konferencijose finansuoti, kur užmezgiau glaudžius ryšius su panašių sričių mokslininkais, kurie pasiūlė daryti podoktorantūrines stažuotes Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje baigus studijas. Antra, LA Stipendiją panaudojau dalyvauti kompiuterinės chemijos įgūdžių gerinimo mokyklose, kurių keletas buvo daromos internetu, nenutolstant nuo doktorantūros projekto. Šios konferencijos, mokyklos ir papildomai užmegzti kontaktai įgalino mane ne tik patobulinti savo žinias chemijoje, bet ir daug dėmėsio skirti molekulinės dinamikos simuliacijų atlikimui, kad detaliau pažvelgčiau į biologinių junginių funkcinius mechanizmus. Geresnis jų supratimas leis geriau suprasti vėžį bei neurodegeneracines ligas ir taip palengvins naujų vaistų gamybą, kai atakuojami bus konkretūs baltymai. Visa tai atlieku šiuo metu, nes LA Stipendija įgalino mane smarkiai patobulėti!

Baigęs savo doktorantūros studijas aš remsiu Licėjaus Alumni Stipendiją, nes ji yra neapsakomai vertinga. Patikėk! Jeigu tu vis dar galvoji ar verta aplikuoti – padėsiu! Įsijunk word‘ą ir pradėk rašyti! Licėjaus alumni stipendija pildo svajones!