licėjaus alumni stipendija

Ieva Česnulaitytė

Laida XIX
Stipendijos sezonas 2018
Stipendijos dydis EUR 3 000
Paskirtis Sciences Po Paris ir Toronto universitetų dvigubai viešojo valdymo magistro studijų programai
LinkedIn

2018 metų pavasarį įstojau į Viešosios politikos magistro studijų programą Sciences Po Paryžiaus ir Toronto universitetuose. Tuo metu dirbau Lietuvos Respublikos Vyriausybes Kanceliarijoje, kur siekiau įgyvendinti su Vyriausybes atvirumu piliečiams susijusius pokyčius. Buvau ir esu įsitikinusi, kad atvira Vyriausybė – skaidri, atskaitinga bei aktyviai įtraukianti piliečius į sprendimų priėmimą – yra būtina norint priimti sprendimus, kurie atspindėtų visos visuomenės poreikius ir įkvėptų pasitikėti esančiais valdžioje. Lietuvoje tuo metu kur tobulintis šioje srityje nebuvo – tad studijos man turėjo suteikti daugiau žinių ir įgūdžių, kaip didinti Vyriausybės atvirumą.

Licėjaus Alumni stipendija buvo pirmoji, kurią gavau, pradėjusi ieškoti finansinių resursų magistro studijoms. Puikiai pamenu tą akimirką, kai tai sužinojau – pajutau, jog mano tikslas svarbus ir licėjaus bendruomenė mane palaiko jo siekiant. Tai nepakartojamas jausmas, suteikiantis motyvacijos ir postūmį judėti pirmyn. Labai ačiū Licėjaus Alumni!

Pasibaigus antrųjų studijų metų paskaitoms prisijungiau prie tarptautinės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Atviros Vyriausybės skyriaus. Šioje organizacijoje esu viena iš pirmųjų lietuvių tautybės darbuotojų po Lietuvos prisijungimo 2018 metais. Specializuojuosi inovatyviose piliečių įtraukimo į sprendimų priėmimą formose ir patarinėju valstybėms narėms, kaip didinti atvirumą jų vyriausybėse. Kaupiu patirtį ir žinias, bei palaikau stiprų ryšį su Lietuva.