licėjaus alumni stipendija

Ieva Masliukaitė

Laida XV
Stipendijos sezonas 2013
Stipendijos dydis 4 500 LTL
Paskirtis Klinikinės embriologijos magistrantūros studijoms Oksfordo universitete
LinkedIn

Kai 2013 m. įstojau į Oksfordo universiteto Klinikinės embriologijos magistrantūros programą, aplikavau Licėjaus alumni stipendijai. Tuo metu didžiulė studijų įmokos suma buvo ženkli kliūtis išvažiuoti semtis žinių, tad kreipausi pagalbos į LA bendruomenę, su kuria užaugau. Esu be galo dėkinga, nes po aplikacijos sulaukiau ne tik daug paskatinimų, bet ir buvau apdovanota tais metais rekordinio dydžio, beveik € 1,500, Licėjaus Alumni stipendija. Šią sumą skyriau dalinai padengti studijų kainą.

Stipendijos gavimas – ženkliai prisideda prie šansų gauti kitas stipendijas bei tolimesnius profesinius pasiūlymus. Tai – lyg vizitinė kortelė, kurioje parašyta, jog tavimi jau patikėjo, kad tavo profesinius tikslus palaiko kiti žmonės, kad tai, ką darai, yra svarbu ne vienam. Taip Licėjaus Alumni stipendijos gavimas paskatino ir kitus mecenatus prisidėti prie mano studijų. Vėliau, studijų metu, gavau ir porą Universiteto stipendijų – kongresui bei pragyvenimo kaštams atliekant trijų mėnesių profesinę praktiką.

Toliau viskas lėkė į viršų šviesos greičiu: po magistrantūros atlikusi praktiką vaisingumo klinikoje Londone gavau pasiūlymą studijuoti Reprodukcinės medicinos doktorantūrą Amsterdame. Čia atlikau mokslinius tyrimus su reprodukcinėmis kamieninėmis ląstelėmis, kurių tikslas – pagerinti onkologinėmis ligomis sirgusių vaikų gyvenimo kokybę, suteikti jiems galimybę susilaukti savo vaikų. Studijų metu taip pat prisidėjau ruošiantis Pagalbinio apvaisinimo įstatymo priėmimui Lietuvoje. Šio darbo vaisiai – nevaisingumo gydymas Lietuvoje šiuo metu yra kompensuojamas ir pagal įstatymą atitinka saugius tarptautinius nevaisingumo gydymo standartus. O man buvo nepaprastai gera žiniomis ir darbais prisidėti prie Lietuvos vystymo. Galiausiai, šiuo metu dirbu savo svajonių darbą, esu klinikinė embriologė Amsterdamo Medicinos Centro Vaisingumo klinikoje, kur padedu šeimoms susilaukti vaikų.

Be profesinio šuolio, esu dėkinga galėdama labiau prisidėti prie LA bendruomenės: tiek finansiškai remdama Licėjaus Alumni stipendijas, tiek vertindama stipendijų paraiškas ir taip padėdama Licėjistams siekti savo profesinių tikslų. Praėjusi ilgą kelią svajonių studijų link puikiai žinau, kokia svarbi yra finansinė ir moralinė bendruomenės parama. Stipendija padrasina ir suteikia jėgų kuriant ir grąžinant žinias Lietuvai. Tai – mūsų bendruomenės investicija į ateitį. Todėl labai skatinu visus ne tik paremti stipendijos fondą, bet ir aplikuoti stipendijos gavimui. Pažadu, tai atneš daugiau gėrio, nei Jūs galite įsivaizduoti.