Laida | XXII |
---|---|
Stipendijos sezonas | 2021 |
Stipendijos dydis | 26 000 EUR |
Paskirtis | Magistro studijų Georgetown universitete (Master of Science in Foreign Service) išlaidoms padengti |
Dveji metai mokantis Vašingtone netikėtai atnešė labai daug – ne tik akademinių žinių, bet ir visapusiškai praturtinančių patirčių. Jas būčiau praleidusi, jei ne finansinis stabilumas, kurį užtikrino jungtinė Licėjaus Alumni ir MJJ stipendija, padengusi beveik pusę likusios studijų kainos. Jos dėka, galėjau ne tik susikoncentruoti ties mokslais apie tvarų besivystančių šalių ekonominį augimą klimato kaitos kontekste, tačiau ir aktyviai įsitraukti į universiteto bendruomenės gyvenimą. O dar svarbiau – LA stipendija davė erdvės ramesne galva apmąstyti savo tolimesnius profesinius tikslus ir studijų metu kryptingai link jų judėti.
Georgetown universiteto studentų bendruomenė – bene viena aktyviausių šalyje. Universitete veikia daugybė studentų organizacijų, kurios įvairiomis prasmėmis papildo akademinį mokymąsi leisdamos nagrinėti aktualias temas kitokiame formate. Labai norėjau ir pati prisidėti savo idėjomis, todėl džiaugiuosi, kad studentų bendruomenė mane išrinko Georgetown Anti-Poverty Society (GAPS) prezidente. Šios organizacijos esmė – skatinti tarptautinio vystymosi studentus tikslingiau galvoti apie įvairius būdus mažinti pasaulinį skurdą ir geriau suprasti jo šaknis skirtinguose kontekstuose. Kelios nagrinėjamų temų šiais metais – Subsaharinės Afrikos ekonominis vystymasis konflikto zonose; tarptautinė finansinė parama šalyse, kuriose klesti korupcija; kaip didelės įmonės gali užtikrinti tvarias tiekimo grandines savo verslo modelyje; kaip etiškai vertinti vystymosi programų efektyvumą; ir pan. Mano galva, tai yra nuostabi platforma išgirsti tiesiogiai iš daug šiose srityse pasiekusių žmonių – su mūsų organizacija reguliariai bendradarbiauja ekspertai iš tokio masto tarptautinių organizacijų, kaip Pasaulio bankas, Tarptautinis valiutos fondas, Azijos vystymosi bankas, Tarptautinė migracijos organizacija, kurie noriai skiria savo laiką diskusijoms su studentais. Be abejo, palaikyti glaudų ryšį su šiomis organizacijomis pareikalauja daug laiko ir energijos, ypač iš mūsų nedidukės trijų žmonių komandos. Tačiau man tai tapo viena labiausiai praturtinusių universiteto patirčių. Ir, žinoma, yra be galo malonu sulaukti studentų bendruomenės įvertinimo – šiemet tarp daugiau nei 50 organizacijų, esame nominuoti geriausios organizacijos apdovanojimui. Jei ne LA stipendija, nebūčiau turėjusi laiko ar energijos taip aktyviai įsitraukti į širdžiai aktualią veiklą ir šitiek iš jos pasisemti. O gauta Geriausios organizacijos nominacija parodė, kad mūsų veikla turėjo platesnį poveikį bei reikšmingai praturtino ir kitų studentų patirtį Georgetown.
LA stipendija, pavertusi studijas Vašingtone realybe, atvėrė ir dar vienas duris – darbą Pasaulio banke, kuris dar taip neseniai atrodė nepasiekiamas. Kadangi stipendija leido nesiblaškyti ir visą dėmesį skirti mokslams, nėriau į akademinius dalykus, kur labiausiai stokojau žinių, tokius kaip klimato ekonomika, ekonometrija ir duomenų analizė, viešoji politika besivystančiose šalyse. Mokymosi kreivė buvo stati ir pareikalavo daug laiko ir koncentracijos, bet man labai pagelbėjo tai, kad prie viso to nereikėjo uždarbiauti vakarais ar savaitgaliais. O viso to rezultatas – kvietimas prisijungti prie Pasaulio banko vyr. aplinkos ekonomisto Pietų Azijai (Lead Environmental Economist for South Asia) komandos. Čia ne tik pritaikau tai, ką išmokau Georgetown, bet ir toliau semiuosi žinių: šiuo metu, dirbame ties naujais klimato kaitos ir ekonominio augimo modeliais. Tad nors šį paskutinį semestrą tenka balansuoti darbą ir mokslus, tai daryti gerokai lengviau, nes jie vienas kitą prasmingai papildo.
Žvelgdama atgal, negaliu nesidžiaugti: prieš du metus sulaukusi skambučio iš LA alumni, nekantravau išvykti į savo svajonių universitetą, bet dar nenutuokiau, kokį gyvenimą keičiantį lapą buvau beatverčianti. Šiandien, žvelgdama į ateitį, kirba panašus jauduliukas: nekantrauju pamatyti, kiek durų atvers studijos Georgetown.