licėjaus alumni stipendija

Rytis Kalinauskas

Laida XIX
Stipendijos sezonas 2017
Stipendijos dydis 3 000 EUR
Paskirtis Magistro studijų Imperatoriškajame Londono koledže (MSc International Health Management) išlaidoms padengti
LinkedIn

Licėjaus Alumni stipendijai aplikavau įstojęs į sveikatos vadybos studijas Imperatoriškajame Londono koledže (Imperial College London). Tai buvo reikšmingas ir sudėtingas sprendimas. Tai reiškė, jog pasitraukiu iš klinikinės veiklos ir suku link administracinio / vadybinio darbo, reikalaujančio visiškai kitokių kompetencijų. Jaučiau, kad tokiu būdu galėsiu išnaudoti savo stiprybes bei labiausiai prisidėti prie sveikatos sektoriaus vystymosi. Pasitikėjimo man netrūko, tačiau vis tiek buvo baisu. Palaikymas ir parama, kurios sulaukiau iš Licėjaus Alumni, man buvo ypač naudinga – tai visų pirmiausia patvirtino, jog elgiuosi teisingai ir kažkas kitas tame mato prasmę.

Antra, finansinė parama buvo reikšminga pagalba. Norimos studijų programos Lietuvoje nebuvo, dairiausi galimybių užsienyje. Magistro studijų kaina Anglijoje tikrai kandžiojasi, o finansinių instrumentų tai įgyvendinti mažai. Kadangi pabaigtos medicinos studijos Lietuvoje prilygo magistrui, neturėjau galimybės pasiimti studijų paskolos Jungtinėje Karalystėje. Šeimos paramos būtų sunkiai užtekę, jei ne Licėjaus Alumni stipendija.

Pabaigęs studijas prisijungiau prie konsultacinės įmonės, dirbančios su valstybine sveikatos sistema (angl. National Health Service – NHS). Po kelių metų perėjau dirbti į pačią sveikatos sistemą, kur šiuo metu patarinėju sveikatos strategijos klausimais. Tai būtent ta veikla, kurios ieškojau pakėlęs sparnus į svečią šalį. Kiekvieną dieną turiu galimybę prisidėti prie sveikatos sistemos stiprinimo, klinikinių modelių formavimo ir įgyvendinimo bei sudėtingos duomenų analitikos. Vertinu galimybę semtis šios patirties ir pradedu ieškoti būdų tai „parsivežti" atgal į Lietuvą. Šiuo metu konsultuoju jaunuosius sveikatos sistemos lyderius Lietuvoje bei dalinuosi geraja patirtimi su sveikatos apsaugos ministerija.

Esu nepaprastai dėkingas bendruomenei už pasitikėjimą ir pagalbą.